ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Кафедра прикладної математики та економічної кібернетики

ауд. 317 корпусу ГМФ ДВНЗ "ХДАУ"
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Рік заснування кафедри - 1966р.

Призначення кафедри

здійснення науково-педагогічної діяльності, виконання наукових досліджень, викладання дисциплін нормативних та вибіркових курсів з напряму вища математика та економічна кібернетика, методичне забезпечення навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі.

Склад кафедри

Професор: Савченко О.Г.
Доценти: Лобода О.М., Степаненко Н.В.,
Димова Г.О., Ларченко О.В.
Старший викладач: Кавун Г.М.

 

 

 Склад викладачів та співробітників

кафедри прикладної математики та економічної кібернетики

Лобода Олена Миколаївна
Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент.
Кількість наукових та навчально-методичних праць –82.

Тематика НДР: «Системний аналіз підприємств АПК, експертні системи підтримки оптимальних управлінських рішень».

Викладає дисципліни: «Інформатика»; «Інформатика (загальний курс)»; «Інформаційні системи та технології»; «Біометрія»; «Комп’ютерне моделювання»; «Інформаційні системи і технології в управлінні організацією»

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Елена Лобода

ORCID: 0000-0001-9826-9443

 

Савченко Олександр Григорович –
доктор фізико-математичних наук, професор.
Кількість наукових та навчально-методичних праць – 90.

Тематика НДР: «Геометрична топологія», «Теорія міри», «Нескінченновимірні многовиди», «Топологічні групи».

Викладає дисципліни: «Вища математика»; «Оптимізаційні методи і моделі»

е-mailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Олександр Савченко

Ідентифікатор автора Scopus: 33467826600

Ідентифікатор автора Web of Science: D-8893-2018

ORCID: 0000-0003-4687-5542

 

Степаненко Наталія Володимирівна  –
кандидат сільськогосподарських наук, доцент.
Кількість наукових та навчально-методичних праць –57.

Тематика НДР: «Традиційні та комп’ютерні засоби навчання у системі комп’ютерно-інформаційної підготовки студентів аграрного університету»

Викладає дисципліни: «Вища математика»

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Степаненко Наталія

ORCID: 0000-0002-6450-9012

 

Ларченко Оксана Валеріївна
кандидат сільськогосподарських наук, доцент.
Кількість наукових та навчально-методичних праць – 42.

Тематика НДР: «Системний аналіз підприємств АПК, експертні системи підтримки оптимальних управлінських рішень».

Викладає дисципліни: «Інформаційні технології в інженерних розрахунках»; «Комп’ютерна техніка і програмування»; «Теорія систем і системний аналіз»; «Інформаційні технології»

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Ларченко Оксана

Ідентифікатор автора Web of Science: oksana-larchenko

Ідентифікатор автора Scopus: 57213599061

ORCID:  0000-0001-7857-0802

Димова Ганна Олегівна
Кандидат технічних наук, доцент.
Кількість наукових та навчально-методичних праць  – 88.

Тематика НДР: «Дослідження стійкості великих систем».

Викладає дисципліни: «Big Data технології та інформаційний аналіз даних», «Web-дизайн», «Кіберсоціологія», «Економічна інформатика», «Інформаційні системи та технології».

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Ганна Димова

ORCID:  0000-0002-5294-1756

Кавун Галина Михайлівна
старший викладач.
Кількість наукових та навчально-методичних праць – 36.

Тематика НДР: «Застосування теорії похибок у геодезії».

Викладає дисципліни: «Вища математика»; «Вища математика (за фаховим спрямуванням)»

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль Google Scholar: Галина Кавун

ORCID: 0000-0003-2912-4536

Основні навчальні дисципліни (курси) кафедри:

«Інформатика»; «Інформатика (загальний курс)»; «Інформаційні системи та технології»; «Біометрія»; «Комп’ютерне моделювання»; «Інформаційні системи і технології в управлінні організацією»; «Вища математика»; «Оптимізаційні методи і моделі»; «Інформаційні технології в інженерних розрахунках»; «Комп’ютерна техніка і програмування»; «Теорія систем і системний аналіз»; «Інформаційні технології»;«Вища математика (за фаховим спрямуванням)»; «Big Data технології та інформаційний аналіз даних»; «WEB дизайн»; «Кіберсоціологія»; «Економічна інформатика»

 

Історична довідка кафедри

Кафедра вищої математики була створена 1 вересня 1966 року і забезпечувала викладання курсу вищої математики на всіх факультетах. Наступне розширення факультетів сприяло розвитку кафедри. 

Введення обчислювальної техніки, програмування і моделювання сільськогосподарського виробництва та економіки в навчальному процесі аграрних вузів було здійснено в середині вісімдесятих років. На першому етапі викладання цих дисциплін велося кафедрами вищої математики, організації та економіки, а з грудня 1988 року кафедрою обчислювальної техніки та статистики. У травні 1992 року була створена кафедра економічної кібернетики (завідувачами кафедрою були: доцент  Капелюш Олександр Іванович 1992-1993 рр., доцент  Лєпа Євген Володимирович 1993-1998 рр., доктор технічних наук, професор Марасанов Володимир Васильович 1998-2010 рр.). З 2010 року кафедри вищої математики та економічної кібернетики були об’єднані.  На теперішній час кафедра має назву «Прикладної математики та економічної кібернетики». З 1994 по 2014 рр. кафедру очолював д.ф.-м.н., професор Савченко Олександр Григорович.

Дорадча діяльність кафедри

Викладачі кафедри приймають участь у дорадчій діяльності ДВНЗ "ХДАУ" і надають дорадчі послуги, а саме: Лобода О.М., Ларченко О.В., Степаненко Н.В.,– з питань інформаційних технологій в галузях АПК.

Основні наукові досягнення кафедри

Відповідно до плану науково – дослідної роботи колектив кафедри прикладної математики та економічної кібернетики працює над науковою ініціативною темою «Розробка та впровадження методів і моделей інформаційних технологій оптимізації управління аграрними підприємствами»   

В розрізі даної тематики основним науковим направленням є розробка нових інформаційних технологій прийняття оптимальних управлінських рішень на базі систем штучного інтелекту. В цьому напрямку розробляються експертні системи прогнозування попиту на сільськогосподарський продукт, експертні системи землекористування, алгоритми і моделі прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж.

Науково та навчально-методичне забезпечення кафедри

 

 

Навчальні посібники, монографії:

1. Савченко О.Г. Оптимізаційні методи і моделі. Навчально - методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни.  Херсон: Олді – плюс. 2014. 410с.

2. Савченко О.Г., Кавун Г.М. Теорія ймовірностей і математична статистика. Навчально - методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни: -  Херсон: Олді – плюс.  2017. 390 с.

3. Лобода О.М., Кириченко Н.В. Базові комунікаційні технології. Херсон: Стар. 2018. 236 с.

4. Лобода О.М., Кириченко Н.В., Грановська В.Г. Комп’ютерне моделювання в агросфері. Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни: навч.посіб. Херсон: Стар, 2019. 265с.

Нагороди кафедри

Савченко О.Г. – нагороджений знаком МОН України «Відмінник освіти України» (2005р.); почесною грамотою Херсонської обласної державної адміністрації (2009р.); нагрудним знаком МОН України «Петро Могила» (2009р.); Почесною відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани» (2010р.)

Кафедра прикладної математики та економічної кібернетики


запрошує учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл м.Херсона та Херсонської області в «Школу математики»

Метою навчання у «Школі математики» є підвищення рівня математичної компетентності, використання математичних методів в економічних дослідженнях, менеджменті та інших сферах виробничої та ринкової діяльності.

Поєднання розваг, відпочинку і занять, що проводять найкращі викладачі університету; дискусій, обговорення та майстер-класів від відомих коуч-тренерів, ділових ігр та тренінгів, а також різноманітних квестів та багато інших цікавих і пізнавальних заходів, що допоможе учасникам не тільки надбати необхідні знання з предмету, а ще й цікаво, весело та з користю провести канікули.

запрошує учнів 8-9 класів загальноосвітніх шкіл м.Херсона та Херсонської області в KS@U «Cyber school»

Учасники навчання розвиватимуть інтелект і розумові здібності під керівництвом досвідчених викладачів. Нові знання молоді слухачі отримають через близькі та цікаві галузі: робототехніка, програмування ігор, додатків і сайтів та створення анімацій. Формат навчання у школах передбачає програму захоплюючих лекцій і семінарів, тренінгів та виїзних практичних занять. 

НАУКОВІ ГУРТКИ

На кафедрі прикладної математики та економічної кібернетики працюють постійно діючі наукові гуртки «ІТ- технології» керівники: доцент Лобода О.М., доцент Ларченко О.В., доцент Димова Г.О., «Математика» та «Вища математика» керівники: доцент Степаненко Н.В., старший викладач Кавун Г.М.

Опублікування статей у журналах та збірниках наукових праць, що входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та WoS:

За 2019-2020 н.р.

1. Savchenko A. On the conformal mappings of special quasi-Einstein spaces/ V.Kiosak, A. Savchenko,  E. Gudyreva // American Institute  of  Physics  Conference  Proceedings. 2019. V.2164. Is.1. AIP  Conference Proceedings 2164, 040001 (2019). P. 040001-1 – 040001-9; https://doi.org/10.1063/1.5130793 .

2. Savchenko A. Strong topology on the set of persistence diagrams/ V. Kiosak, A. Savchenko, M. Zarichnyi// American Institute of Physics Conference Proceedings. 2019. V.2164.Is.1. AIP  Conference Proceedings 2164,  040006  (2019), P. 040006-1 – 040006-4; https://doi.org/10.1063/1.5130798 .

3. Savchenko A. Geometric relations in an arbitrary metric space/ V.Kuz’mich, A. Savchenko// Matematychni Studii. 2019. V.2. №1, P.86–95.  http://matstud.org.ua/texts/2019/52_1/86-95.html    http://matstud.org.ua/texts/2019/52_1/86-95.pdf;  DOI: 10.30970/ms.52.1.76-85

4. Savchenko A. Fuzzy metrization of the spaces of idempotent measures/ V.Brydun, A. Savchenko// European Journal of Mathematics. 2019. v6, P.98–109. DOI: 10.1007/s40879-019-00341-8

https://www.researchgate.net/publication/333312396_Fuzzy_metrization_of_the_spaces_of_idempotent_measures

https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs40879-019-00341-8

5. Domaratskiy Ye., Berdnikova O., Bazaliy V., Shcherbakov V., Gamayunova V., Larchenko O., Domaratskiy A. And Boychuk I. Dependence of Winter Wheat Yielding Capacity on Mineral Nutritionin Irrigation Conditions of Southern Steppe of Ukraine. Indian Journal of Ecology. 2019. Vol. 46, Issue 3., P. 594-598

http://indianecologicalsociety.com/society/indian-journal-ecology/?yr=2019&issue=Issue%203&volume=Volume%2046 

Опублікування статей у фахових журналах та збірниках наукових праць, що входять до інших баз цитування 

1. Лобода О.М. Використання виробничих функції для економічного аналізу діяльності підприємства з фіксованою кількістю землі. Бізнес – навігатор. 2019. Вип. 3–2(52), С.126–130. (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus).

http://business-navigator.ks.ua/journals/2019/52_2_2019/26.pdf

2. Лобода О.М. Моделі та методи інформаційних технологій, як інструмент підвищення ефективності функціонування аграрних підприємств. Економіка та суспільство. Мукачево, 2019. Вип.20. С.1494-1500. (входить до міжнародної наукометричної бази  Index Copernicus)

http://www.economyandsociety.in.ua/journal/20_ukr/99.pdf

3. О.М.Лобода. Побудова математичної моделі виробничих функцій в тваринництві з метою оцінки функціонування аграрного підприємства Інфраструктура ринку. Вип 40. 2020. с.480-486. (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus).

http://www.market-infr.od.ua/journals/2020/40_2020_ukr/83.pdf

4. Bazaliy V., BoichukI., Lavrynenko Yu., Bazaliy H., Domaratskyi Ye., Larchenko O. Problems and productivity of winter wheat varieties selection with increased environmental stability. Збірник наукових праць. Фактори експериментальної еволюції організмів: Том 24, Київ. 2019, С. 20-25. (входить до міжнародної наукометричної бази IndexCopernicus).

http://utgis.org.ua/journals/index.php/Faktory/issue/view/FEEO_V24_2019

DOI: https://doi.org/10.7124/FEEO.v24.1072

5. Р.М. Захарченко, Л.М. Захарченко, Т.Г. Кірюшатова, О.В. Ларченко. Використання сучасних засобів для підвищення конкурентоспроможності транспортних підприємств. Проблеми інформаційних технологій. №3(70). ХНТУ. 2019, С120-125. (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus).

http://kntu.net.ua/index.php/ukr/content/download/73192/424508/file/(70).pdf

6. Ларченко О.В. Впровадження інформаційних технологій для ефективного управління економічними системами. Науково-виробничий журнал Бізнес – навігатор. 2020. Вип.1 (57) С. (входить до міжнародної наукометричної бази IndexCopernicus).

http://business-navigator.ks.ua/journals/2020/58_2020/27.pdf

7. Кавун Г.М. Економіко–математичні моделі для розрахунку оптимальної спеціалізації аграрних підприємства. Бізнес – навігатор. Вип. 5 - 2 (54). 2019. С. 141 – 145. (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus).

http://business-navigator.ks.ua/journals/2019/54_2_2019/27.pdf

8. Степаненко Н.В. Порівняльна характеристика моделей росту та прогнозування живої маси птиці бройлерних кросів. Бізнес – навігатор. 2019. Вип. 3–2 (52) (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus). С 131 – 135.

http://business-navigator.ks.ua/journals/2019/52_2_2019/27.pdf

9. Степаненко Н.В. Математичні методи та моделі дослідження показників ефективності виробництва яєць. Бізнес – навігатор. 2019. Вип. 5-2 (54) (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus). С. 145 -150.

http://business-navigator.ks.ua/journals/2019/54_2_2019/28.pdf

10. Степаненко Н.В. Поліпшення продуктивних показників кросів з використанням математичних методів та моделей. Бізнес – навігатор. 20. Вип. 1 (57) (входить до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus). С. 140-145.

http://business-navigator.ks.ua/journals/2020/58_2020/28.pdf

11. Димова Г.О., Димов В.С. Проекційні методи дослідження обернених задач лінійних динамічних систем. Прикладні питання математичного моделювання. Том 2 № 1. Херсон, 2019. С. 182-188. DOI: 10.32782/2618-0340-2019-3-17.

https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/683129.pdf

12. Дымова А.О. Проекционные методы описания структуры оператора линейных динамических систем. Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Кременчук: КрНУ, 2019. Випуск 6(119). С. 152-160. DOI:10.32782/2618-0340-2019-3-17

URL: https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/683129.pdf