ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Партнерство заради майбутнього!

17-18 квітня представники ХДАЕУ прийняли участь у Річній зустрічі Програми USAID АГРО та партнерських університетів, що приурочена до річниці підписання Спільної декларації про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті для інженерів-землевпорядників.

Детальніше...

Профорієнтаційна зустріч викладачів економічного факультету ХДАЕУ із здобувачами Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М.П. Сая

16 квітня 2024 року викладачами економічного факультету ХДАЕУ за участі здобувачів економічного факультету було проведено профорієнтаційну зустріч із здобувачами Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М.П.Сая.

Детальніше...

Наукові здобутки аспірантів спеціальності 201 Агрономія кафедри рослинництва та агроінженерії

Аспіранти кафедри рослинництва та агроінженерії зі спеціальності 201 Агрономія прийняли участь у Причорноморській регіональній науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу “Розвиток українського села – основа аграрної реформи в Україні”.

Детальніше...

Профорієнтаційна зустріч з учнями Пантаївського лiцею Пантаївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області

18 квітня 2024 року відбулась зустріч доцента кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Рагуліна С.В. із учнями випускних класів Пантаївського лiцею Пантаївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області.

Детальніше...

Онлайн-консультація з практичної підготовки для здобувачів ОС Магістр спеціальностей біолого-технологічного факультету

18.04.2024 відбулась онлайн-консультація перед проходженням виробничої практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти біолого-технологічного факультету ХДАЕУ.

 

Детальніше...

Договір про співпрацю між Херсонським державним аграрно-економічним університетом та ТОВ «РДС ІЛ»

8 квітня 2024 р. було підписано договір про співпрацю між Херсонським державним аграрно-економічним університетом в особі ректора Кирилова Юрія Євгеновича та ТОВ «РДС ІЛ» в особі директора Михайлюченко Ірини Володимирівни.

 

Детальніше...

Презентація онлайн-практики від АрселорМіттал Кривий Ріг

17 квітня 2024 року відбулася зустріч науково-педагогічного персоналу економічного факультету із представниками АрселорМіттал Кривий Ріг для презентації онлайн-практики від АрселорМіттал Кривий Ріг та інших форм співпраці між підприємством і Університетом.

Детальніше...

Гостьова лекція від MASTER:Бухгалтерія: нові можливості в автоматизації бухгалтерського та податкового обліку

17 квітня 2024 року для студентів економічного факультету проведена гостьова лекція «Програмне рішення автоматизації бухгалтерського та податкового обліку від українського розробника: збільшення продуктивності та економія часу».

Детальніше...

Нова спільна ініціатива: ХДАЕУ та Кільський університет розпочали навчальний курс

16 квітня 2024 року студенти Економічного факультету ХДАЕУ та студенти Кільського університету розпочали вивчення курсу «Програмування із R studio» в рамках академічної мобільності.

Детальніше...

Вітаємо переможців конкурсу «Найкраща професія для мене (вибір професії в умовах воєнного стану)»!

Кафедра соціальних та поведінкових наук зініціювала проведення конкурсу «Найкраща професія для мене (вибір професії в умовах воєнного стану)» для учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Детальніше...

Засідання наукового гуртка «Англійська мова в міжкультурній комунікації», присвячене Міжнародному дню пам’яток і визначних місць, International Day For Monuments And Sites

18 квітня 2024 року відбулося засідання гуртка «Англійська мова в міжкультурній комунікації», присвячене Міжнародному дню пам’яток і визначних місць.

 

Детальніше...

Відвідування міжнародного форуму харчової промисловості і упаковки доцентом Ніною Рєзвих

17 квітня 2024 викладач кафедри харчових технологій ХДАЕУ Резвих Н.І. відвідала Міжнародний форум харчової промисловості і упаковки (International Forum Food Industry and Packaging, IFFIP), м. Київ. IFFIP – форум продуктової та пакувальної індустрії, який відображає реальне становище ринку харчової, харчопереробної та пакувальної промисловості.

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Наукова робота триває: досвід участі кафедри іноземних мов в Міжнародній онлайн конференції

Упродовж карантину в дистанційному форматі продовжується не лише навчальна робота НПП кафедри іноземних мов: традиційні інтернет-технології уможливлюють виконання інших видів діяльності, передбачених загальним навантаженням викладачів вишів, зі збереженням належного якісного рівня.

З огляду на обмеження в пересуванні, проведення багатьох наукових заходів було відтерміновано, тоді як форма участі в деяких конференціях і симпозіумах була автоматично переведена в заочну. Однак окремі заклади вищої освіти вирішили не відхилятися від порядку організації запланованих на квітень заходів і проводити їх із використанням програмного забезпечення Skype, що надає змогу науковцям доповідати з підтримкою аудіо- та відео-зв’язку. Так, 2 квітня в Національному авіаційному університеті (м. Київ) на факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій відбулася ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Національна ідентичність в мові і культурі».

 

Доцент кафедри іноземних мов Г. Бокшань отримала запрошення виступити на пленарному засіданні з доповіддю на тему «Національна ідентичність у романах Аскольда Мельничука «Що сказано» і «Посол мертвих». Серед онлайн доповідачів конференції були представники провідних вишів України та світової наукової спільноти: О. Артюшкіна – доцент університету Жан Мулен Ліон (м. Ліон, Франція), Н. Висоцька – професор Київського національного лінгвістичного університету, М. Моклиця – професор кафедри літератури та порівняльного літературознавства Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та ін.

 

У доповіді Г. Бокшань мова йшла про моделі національної ідентичності в романах американського письменника українського походження Аскольда Мельничука – гарвардського і бостонського професора, чиї батьки емігрували до США в часи Другої світової війни. Обидва твори були написані англійською мовою й опубліковані у 1994 й 2001 роках відповідно: їх видання сколихнуло американські інтелектуальні кола, оскільки ця емігрантська художня проза вперше репрезентувала українську національну меншину в мультикультурній спільноті Сполучених Штатів. О. Забужко у збірці есеїстики «Хроніки від Фортінбраса» підкреслила, що романом «Що сказано» (“What is told”) А. Мельничук повернув етнічно розмаїтому американському суспільству «затрачену, було, ваготу й тепло традиційних вартостей: рід, родина, релігія, історична пам’ять тощо».

 

Різнопланові доповіді ХІІІ Міжнародної наукової конференції «Національна ідентичність в мові і культурі» отримали схвальні відгуки учасників заходу, що об’єднав учених, як зазначив у вітальному слові С. Ягодзінський – декан факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, навколо вкрай важливої, за теперішніх кризових умов глобалізації, проблеми національного самовизначення, збереження національної пам’яті, культурної автентичності та плекання етнічної ідентичності й окремішності.

Тож онлайн конференції дозволяють ученим, незважаючи на карантин, обмінюватися досвідом наукової роботи й оприлюднювати результати досліджень.

Автор: доцент кафедри іноземних мов Г. Бокшань (06,04,2020)