ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Приймання дослідів та інтеграція науки і виробництва

В умовах релокації ХДАЕУ наукова діяльність не лише продовжується, а й набуває нового імпульсу, зберігаючи свою важливість та високий рівень якості. У рамках науково-дослідної роботи з адаптації сільськогосподарських культур до кліматичних змін було проведено приймання польових дослідів гарантом освітньої програми, професором Аверчевим О.В.. Важливою частиною цього процесу стали досліди, закладені аспірантом Литвиненко Олександром, які здійснювались за сучасними вимогами методики дослідної справи, що забезпечує їхню наукову обґрунтованість і практичну значущість.

З урахуванням глобальних змін клімату, озимі культури набувають особливої ваги для сільського господарства, оскільки вони здатні ефективно використовувати зимово-весняне зволоження. Це дозволяє рослинам починати активну вегетацію вже на ранніх етапах весни, коли запаси ґрунтової вологи ще достатньо високі, що сприяє швидкому росту та розвитку культур. У результаті, озимі культури, зокрема зимуючий горох, менш уразливий до дефіциту вологи в критичні періоди розвитку, що дозволяє зменшити ризики весняних посух. Крім того, горох зимуючий демонструє вищу стабільність врожаю порівняно з ярими видами, оскільки краще витримує несприятливі погодні умови, такі як засухи чи різкі коливання температури.

Закладені досліди дадуть змогу сформулювати науково обґрунтовані рекомендації щодо вирощування зимуючого гороху в нових агрокліматичних умовах. Вони дозволять оцінити його потенціал як перспективної культури, здатної забезпечити стабільність виробництва рослинницької продукції навіть в умовах змін клімату. Результати досліджень також будуть використані для вдосконалення технологій вирощування озимих культур, розробки адаптивних агротехнологій, спрямованих на підвищення продуктивності та екологічної стійкості агросистем.

  

Автор: ст. викладач кафедри землеробства – Нікітенко М.П.