Кафедра екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка ХДАЕУ долучилася до Всеукраїнської екологічної акції «Первоцвіт-2025»
20 березня викладачі та здобувачі Херсонського ДАЕУ кафедри екології та сталого розвитку ім.професора Ю.В.Пилипенко разом з представниками Нижньодністровського НПП керівником відділу освіти Терновою Юлією Вадимівною прийняли участь у всеукраїнській Акції ,,ПЕРШОЦВІТ-2025,,.
В рамках гуртка ,,ECOLIFE,, здобувачі мали можливість ознайомитися з першоцвітами та іншими рослинами території півдня України, які занесені до Червоної книги.Така акція пов"язана зі значним знищенням для продажу у весняний період даних видів рослин.
Основна мета Акції «Первоцвіт-2025», яка проводиться протягом березня-травня, підвищити рівень екологічної свідомості та залучити громадськість до збереження унікальної флори.
До первоцвітів належать підсніжник звичайний, пролісок (сцилла), Більшість ранньоквітучих рослин занесені до Червоної книги України та потребують особливого захисту. Відповідно до законодавства, незаконне знищення та продаж первоцвітів карається штрафами, відповідальність несе як продавець, так і покупець.шафран Гейфеля (крокус), сон-трава (простріл), рябчик шаховий, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), медуниця лікарська, анемона (вітряниця), хохлатка порожниста, ряст ущільнений та фіалка запашна, багато з яких занесені до Червоної книги України і потребують захисту. Збирання первоцвітів шкодить природі, оскільки перешкоджає утворенню насіння, адже ці рослини розмножуються не лише цибулинами.
Пам’ятаймо: зривання та продаж первоцвітів веде до їх знищення, а покупка лише сприяє цьому. Весняні квіти найкраще спостерігати в їх природному середовищі, де вони розцвітають і дарують радість кожному, хто відвідає ліс.
Торгівля первоцвітами виникає через попит, тому найкращий спосіб зберегти рідкісні рослини – це відмова від їх купівлі.
Автор: доцент Алмашова В.С. 21 березня 2025 року.