Горизонти розвитку аграрної науки: ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція в пам’ять академіка В.Г. ПЕЛИХА
21 березня 2025 року пройшла ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ГОРИЗОНТИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ В УКРАЇНІ», присвячена пам’яті видатного вченого, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Віктора Григоровича ПЕЛИХА.
Захід зібрав провідних науковців, професорів, викладачів, студентів та представників аграрного сектору для обговорення актуальних питань і викликів галузі.
До конференції долучилися представники понад 26 наукових установ, закладів освіти, дослідницьких інститутів та підприємств з різних регіонів України – від заходу до сходу, від півночі до півдня. Така широка географія вкотре підтверджує, що аграрна наука об’єднує професіоналів незалежно від відстаней, а співпраця між науковцями та практиками є запорукою розвитку галузі.
Конференцію відкрила докторка економічних наук, професорка, в.о. ректора Херсонського державного аграрно-економічного університету Вікторія Григорівна Грановська, яка наголосила на важливості наукових досліджень для розвитку аграрної сфери України.
До учасників конференції із вступним словом звернулися:
- Сергій Олегович Лавренко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ХДАЕУ;
- Ірина Олександрівна Балабанова, кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка, декан біолого-технологічного факультету ХДАЕУ.
У своїх виступах науковці вшанували пам'ять Віктора Григоровича Пелиха, відзначили його вагомий внесок у розвиток аграрної науки та освіти, а також наголосили на необхідності продовження його справи.
На конференції прозвучали змістовні наукові доповіді від провідних учених, серед яких:
- Руслан Леонідович Сусол (Одеський державний аграрний університет) – «Перспективні напрями вітчизняного виробництва продукції тваринництва в умовах глобального потепління»;
- Сергій Сергійович Крамаренко (Миколаївський національний аграрний університет) – «Можливості оцінювання впливу генетичних та негенетичних факторів на тривалість тільності молочних корів»;
- Микола Григорович Повод (Сумський національний аграрний університет) – «Продуктивність свиноматок та ефективність вирощування поросят за сухого та рідкого способу їх підгодівлі»;
- Людмила Василівна Пешук (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара) – «Нові тенденції та виклики сьогодення щодо виробництва та споживання продуктів харчування»;
- Віктор Миколайович Нечмілов (AVA GROUP INTELLIGENT FEEDING) – «Діджитал технології у свинарстві»;
- Віктор Станіславович Яковчук (Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова») – «Виробництво овечого молока у разі використання помісних вівцематок».
Захід став платформою для обміну науковими здобутками, налагодження співпраці між науковцями та практиками, а також визначення перспектив розвитку аграрної галузі України. Висловлюємо подяку всім учасникам конференції за активну участь, змістовні доповіді та цікаві дискусії!
Запрошуємо до участі в наступних наукових заходах, присвячених сучасним викликам та перспективам розвитку аграрного сектору!
Інформацію підготувала: доцент Олена ВЕДМЕДЕНКО