Від менеджменту інновацій до успіху бізнесу!
24 квітня 2025 року в межах роботи студентського наукового гуртка «Сучасний менеджер в умовах цифрової трансформації» кафедри менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій відбулася конференція «Крос-культурний менеджмент як інструмент сучасних управлінських технологій» на платформі zoom за результатами вивчення навчальної дисципліни «Крос-культурний менеджмент» (координатор Анастасія Іванівна Капліна, к. е. н., доцент кафедри менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій).
Метою гуртка було формування у студентів міжкультурної компетентності та навичок порівняльного аналізу культур у контексті управлінських практик.
Завдання: ознайомити студентів із теоретичними основами крос- культурного менеджменту; дослідити взаємозв’язки культури та політики в управлінні; розвивати навички презентації та аналітичного мислення; формувати повагу до культурного різноманіття.
У рамках гуртка студенти опрацювали такі теми: основи крос- культурного менеджменту; політика як культурний феномен; багатозначність взаємозв’язків між культурою та політикою; культурні виміри за Гофстеде; моделі прийняття рішень в різних культурах; комунікаційні особливості в міжкультурному середовищі.
У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти третього курсу освітньо-професійної програми «Менеджмент» та «Менеджмент інформаційних технологій» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Під час заходу здобувачі з великим ентузіазмом висвітлили створені презентації. Кожен здобувач порівнював дві країни за критеріями: політична культура; менеджерські стилі; ставлення до влади (power distance); індивідуалізм vs колективізм; моделі комунікації; толерантність до невизначеності; часова орієнтація (довгострокова/короткострокова перспектива).
Форми підбиття підсумків: публічний захист презентацій із використанням візуальних матеріалів; дискусії після виступів щодо особливостей міжкультурної взаємодії; проходження курсу на тему «Культура і політика: як уникати непорозумінь у менеджменті».
В результаті сформовано міждисциплінарний підхід до аналізу культур і політичних систем; здобувачі покращили навички командної роботи та публічного виступу; виявлено високий рівень зацікавленості темою, що підтверджено активністю у дискусіях.
Бондаренко Вікторія «Порівнянні України та Італії»;
Купецька Рената «Крос-культурні особливості представників України та Японії»
Автор: доцент кафедри менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій Капліна А.І.