ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Статус та символіка

Статус університету

Херсонський державний аграрно-економічний університет (ХДАЕУ) – один із провідних закладів вищої освіти Півдня України, що був заснований у 1874 році. ХДАЕУ є одним із найстаріших закладів вищої освіти України та Європи, що здійснює підготовку здобувачів за багатоступеневою системою. Університет готує фахівців для всіх галузей економіки, екології, водного господарства, будівництва та інших галузей національної економіки, здійснює фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

В університеті діють інноваційні системи навчання: дуальна освіта, агроінтернатура, програми подвійних дипломів. ХДАЕУ є потужним освітнім та науковим осередком забезпечення ефективного розвитку аграрного сектору, суміжних із ним інших сфер національної економіки, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної освіти, інтеграції системи української освіти в єдиний європейський освітній простір.

ХДАЕУ забезпечує здобувачів вищої освіти повноцінною інфраструктурою, новими технологіями, інноваційними освітніми програми, у тому числі і для осіб з особливими освітніми потребами.

Факультети університету: агрономічний, біолого-технологічний, архітектури та будівництва, економічний, рибного господарства та природокористування.

     

До структури університету входять п’ять факультетів: агрономічний (АФ), біологотехнологічний (БТФ), архітектури та будівництва (ФАБ), рибного господарства та природокористування (ФРГП) та економічний (ЕФ); наукова бібліотека, 21 кафедра; 7 провідних наукових шкіл; Скадовський аграрний фаховий коледж ХДАЕУ; навчально-дослідно-виробнича дільниця; сучасна навчально-лабораторна база; навчально-науковий центр «Інститут післядипломної освіти та дорадництва»; Центр довузівської підготовки та міжнародної освіти; навчально-виробнича майстерня; навчальний розплідник; 5 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, три музеї, власна автономна котельня, спортивний комплекс, водна станція на р. Дніпро, відокремлений структурний підрозділ «База відпочинку «Колос» на березі Чорного моря.

Здійснюється підготовка за ступенями вищої освіти: «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук».

На сьогодні, в Університеті працює понад 200 науково-педагогічних працівників, в тому числі: 2 академіка, 2 член-кореспондента НААНУ, 26 докторів наук, 17 професорів, 119 кандидатів наук, 93 доценти.

ХДАЕУ сприяє академічній мобільності здобувачів вищої освіти. Університет здійснює активну міжнародну діяльність на основі підписаних угод про співробітництво з закладами вищої освіти та організаціями Європи і світу. У 2021 році заключили меморандуми про співпрацю: Lycee agricole prive saint Christophe (Франція); Wolkite University (Ефіопія); Республіканське науково-виробниче дочірнє унітарне підприємство «Інститут плодівництва» (Білорусь); CRENG (Сервіс-офіс з управління кризами та ризиками на транспорті) в рамках програми Erasmus+ «Інжиніринг криз та ризиків у сфері транспортних послуг.

На базі університету успішно функціонують інноваційні освітні проекти: Школа аграрного лідера, бізнес школа «Smart Junior», Cyber school, школа Економіки, школа кулінарної майстерності, біологічна школа, школа майбутнього інженера.

Символіка ХДАЕУ

 

Герб університету

Гімн Херсонського державного аграрно-економічного університету

Слова Галини Бокшань

I

П'ять факультетів - як одна родина

У нашім славнім університеті.

Гуртує нас усіх мета єдина -

Вершин сягнути у стрімкому злеті.

Приспів:

Під небом променистим і безхмарним,

Почесно нам знамена підіймати

Понад тобою, рідний наш аграрний,

Понад тобою, люба alma mater.

ІІ

Плекаємо традиції, мов колос,

Примножуємо врожаї науки.

Ми творимо натхненно дружнє коло,

Узявшись міцно за невтомні руки.

Приспів:

Під небом променистим і безхмарним,

Почесно нам знамена підіймати

Понад тобою, рідний наш аграрний,

Понад тобою, люба alma mater.

ІІІ

Будуємо наш успіх і добробут,

У злагоді й любові до природи,

Здобутки наші мають вищу пробу,

Знання і мудрість - нам за нагороди.

Приспів:

Під небом променистим і безхмарним,

Почесно нам знамена підіймати

Понад тобою, рідний наш аграрний,

Понад тобою, люба alma mater.