ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

З Днем Конституції України!

Конституція – основний Закон України. Прийнята в 1996 році, вона стала відображенням засад та основоположних принципів суверенної держави Україна, незалежність якої була визнана міжнародною спільнотою.

Сьогодні Конституція України - це наші цінності, гарантії прав і свобод, запорука єдності всього народу. Сила, проти якої не існує зброї. Даючи відсіч агресору, ми продовжуємо рішуче відстоювати наші цінності, наше право на життя і свободу, усі ті фундаментальні принципи, які закріплює Конституція і на яких будується сучасна правова держава. 

Цікаві факти:

  • День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
  • Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік.
  • Активний період роботи над документом зайняв три місяці.
  • 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Олександра Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
  • Засідання Верховної ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу.
  • 28 червня Конституція України могла бути не прийнятою, тому що напередодні Президент України Леонід Кучма оголошує всеукраїнський референдум, на який виносить проект нової Конституції України, схвалений Конституційною комісією (президентською) 20 березня 1996 року і не прийнятий раніше Верховною Радою України. Однак після прийняття Конституції цей указ був скасований.
  • 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України, Конституція в мініатюрі розміром 21×32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійської тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціальної тонкого паперу.
  • Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Мініатюра була передана в Музей книги і друкарства.