Від геоданих до рішень: як ГІС трансформує підхід до управління земельними та природними ресурсами
Андрій Мась, старший викладач кафедри землеустрою, геодезії та кадастру, разом зі студентами 4 курсу спеціальності Геодезія та землеустрій долучилися до Всеукраїнського науково-практичного семінару, організованого факультетом землевпорядкування НУБіП України у співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація фахівців землеустрою України» та Громадською організацією «Асоціація сертифікованих геодезистів України».
Семінар був спрямований на підвищення ефективності та якості наукових досліджень у сфері використання геоданих для управління земельними та природними ресурсами, а також на активізацію участі професійних об’єднань землеустрою, геодезії та ГІС у формуванні пріоритетних напрямів просторового розвитку. Захід відбувся у межах відзначення Дня ГІС.

У межах семінару свої професійні напрацювання та практичний досвід представили провідні фахівці галузі:
Анастасія ЗУБЕНКО – ГІС спеціаліст, Асоціація саперів України
ГІС СИСТЕМИ В ГУМАНІТАРНОМУ РОЗМІНУВАННІ

Володимир БАБЧЕНКО – директор ПРАТ «Систем Солюшин», заступник керівника Київського обласного підрозділу ГО «АСГУ»
ІНДУСТРІАЛІЗАЦІЯ 4.0 ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЗБІР ДАНИХ

Олег СИДОРЕНКО – керівник ГІС проектів, ТОВ «БломІнфо-Юкрейн»
РОЗВИТОК ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УКРАЇНІ

Яна КРАФТ – ТОВ «БломІнфо-Юкрейн»
ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В РОЗРОБЦІ КОМПЛЕКСНИХ ПЛАНІВ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Сергій МАЛЬЦЕВ – заступник директора з впровадження ГІС проектів ECOMM Co ARCGIS AI ASSISTANT. ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ НА СЛУЖБІ У ГІС-АНАЛІТИКА

Катерина МИХАЙЛИК – керівник ГІС проектів, ТОВ «ГеоТема»
ГЕОПРОСТОРОВІ ДАНІ З RS10 ЯК ОСНОВА ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

Лілія ГЕБРИН-БАЙДИ – науковий співробітник Scott Polar Research Institute, University of Cambridge
ДОСЛІДЖЕННЯ ОСТРОВІВ ТЕПЛА ТА ЗМІН КЛІМАТУ ЗАСОБАМИ ГІС

Участь у семінарі стала цінним досвідом для студентів, які отримали можливість побачити практичне застосування сучасних геоінформаційних технологій у різних напрямах професійної діяльності. Отримані знання допоможуть їм розширити власні компетентності й глибше зрозуміти, як ГІС-технології змінюють підходи до управління територіями в Україні.
Автор: Андрій МАСЬ, старший викладач кафедри землеустрою, геодезії та кадастру







