ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Академічна доброчесність як ключ до освітньої досконалості

Викладачі кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю. В. Пилипенка Херсонського державного аграрно-економічного університету – Віталій Пічура, Лариса Потравка, Денис Бреус, Вікторія Мельник, Олександра Білошкуренко, Олена Рутта – взяли участь у Форумі академічної доброчесності 2026 та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Форум відбувся 19 лютого 2026 року у змішаному форматі на базі Вінницького технічного фахового коледжу за участі ГО «Прогресильні». Захід став фаховим майданчиком для обговорення практичної імплементації Закону України «Про академічну доброчесність», сучасних викликів цифровізації освіти та використання штучного інтелекту в освітньому процесі.

Серед спікерів Форуму – представники НАЗЯВО, НАЗК, закладів середньої, фахової передвищої та вищої освіти, міжнародні експерти, представники громадського сектору та ІТ-спільноти. Участь у заході дозволила викладачам удосконалити компетентності щодо:

  • імплементації положень Закону України «Про академічну доброчесність» у практику закладів освіти;
  • застосування методів оцінювання академічних практик і запобігання порушенням, зокрема із використанням інструментів штучного інтелекту;
  • адаптації міжнародного досвіду (зокрема практик Великої Британії) до національного освітнього контексту;
  • розроблення та впровадження програм формування культури академічної доброчесності;
  • зміцнення корпоративної та академічної культури доброчесності в освітньо-науковому середовищі.

Участь підтверджена сертифікатами.

Участь викладачів кафедри у Форумі є важливою складовою реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти та відповідає вимогам акредитації освітніх програм Е2 (101) «Екологія» та G2 (183) «Технології захисту навколишнього середовища». Отримані знання та інструменти впроваджуються в освітній процес, зокрема при підготовці курсових і кваліфікаційних робіт, організації контролю знань, використанні цифрових ресурсів і формуванні культури відповідального академічного середовища.

Форум проведено у межах програми академічної мобільності закладів освіти, спрямованої на популяризацію доброчесних практик та вдосконалення систем академічної доброчесності. Така участь підтверджує стратегічну орієнтацію університету на формування високих етичних стандартів, прозорості та відповідальності в освітній і науковій діяльності.

 

Автори: Віталій ПІЧУРА і Лариса ПОТРАВКА, професори кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка

(02.03.2026)