ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

День винахідника і раціоналізатора України

Щороку у третю суботу вересня в Україні відзначають професійне свято – День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року. Винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ).

Сьогодні День винахідника і раціоналізатора об’єднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов’язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипу.

Українські винахідники зробили неабиякий внесок у розвиток науково-технічного прогресу. Серед винаходів українців: перший у світі гелікоптер; гасова лампа; ракетний двигун і перший супутник Землі; кінескоп; рентген; компакт-диск; електричний трамвай; поштовий індекс; безкровний аналіз крові; перша пересадка нирки та інші важливі винаходи і раціоналізаторські ідеї, які змінили наш світ на краще.

Незважаючи на воєнний стан в Україні науковці ХДАЕУ щорічно отримують більше 50 авторських прав і патентів на корисну модель. Зазначимо, що два викладачі нашого університету – завідувач кафедри будівництва, архітектури та дизайну Чеканович Мечислав Геннадійович та доцент кафедри землеробства Лавренко Сергій Олегович удостоєні почесного звання «Заслужений винахідник України».

Щиро зичимо працівникам і здобувачам вищої освіти ХДАЕУ незгасаючої енергії та натхнення, творчого мислення, нових ідей, впевненості у власних силах та здійснення всіх найамбітніших планів, мрій і задумів!