
Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету
Фітосанітарна експертиза без складних термінів: про захист рослин просто і цікаво

14 травня відбулося чергове засідання наукового гуртка «Аграрний інноватор» на тему: «Принципи та методи фітосанітарної експертизи, їх місце в міжнародній системі карантину і захисту рослин». Захід був присвячений Міжнародному дню здоров’я рослин, який щороку відзначають у світі з метою привернення уваги до важливості захисту рослин для продовольчої безпеки, екології та економіки.
Детальніше...ХДАЕУ взяв участь у Першій обласній науково-практичній конференції молодих науковців Херсонської області

15 травня 2026 року представники Херсонського державного аграрно-економічного університету взяли участь у Першій обласній науково-практичній конференції молодих науковців «Наука як основа розвитку, безпеки та незалежності України – 2026», приуроченій до Дня науки в Україні.
Детальніше...Цифрове майбутнє за молоддю: як пройшла VII Всеукраїнська наукова конференція у ХДАЕУ

15 травня 2026 року, напередодні Дня науки, відбулася VII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та здобувачів вищої освіти «СУЧАСНА МОЛОДЬ В СВІТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ». Організатором цього масштабного наукового заходу виступила кафедра менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій Економічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету. Конференція проходила в дистанційному форматі за допомогою платформи ZOOM.
Детальніше...Обговорення підвищення ефективності практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» на підприємстві ОКВП «Дніпро-Кіровоград»

Практична частина навчання здобувачів університету є ключовою ланкою у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для будь-якої галузі. Тому питання підвищення ефективності організації проведення і надання спрямованої практичної підготовки здобувачам на підприємстві ОКВП «Дніпро-Кіровоград» було основним при проведені зустрічі доцента кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Володимира Кравченка з головним технологом ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та відповідальною особою за проведення практики на підприємстві здобувачів ХДАЕУ спеціальності 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» Юлією Білоус, яка відбулася 14 травня 2026 року.
Детальніше...Засідання наукового гуртка «Харчовик-науковець» кафедри харчових технологій

У квітні 2026 року в рамках діяльності наукового гуртка кафедри харчових технологій ХДАЕУ «Харчовик-науковець» було проведено тематичне засідання на тему: «Еко-фермерство та локальні продукти». Захід був спрямований на вивчення сучасних тенденцій розвитку екологічного фермерства, а також ролі місцевої продукції у формуванні системи якісного та безпечного харчування.
Детальніше...Глобальний контекст управління промисловим розвитком вітчизняних підприємств та організацій: гурток «Сучасний менеджер в умовах цифрової трансформації» продовжує роботу

15 травня 2026 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка «Сучасний менеджер в умовах цифрової трансформації», організованого на базі економічного факультету. Темою зустрічі стали питання глобального контексту управління промисловим розвитком вітчизняних підприємств та організацій – тема, що набуває особливої гостроти в умовах воєнних викликів, стрімких технологічних змін і курсу України на євроінтеграцію.
Детальніше...На біолого-технологічному факультеті відбулася гостьова лекція представника АТ «МХП»

14 травня 2026 року студенти біолого-технологічного факультету зустрілися з професіоналом-практиком — Бабаєвою Каріною Заурівною, інспектором відділу якості продукції Філії «Переробний комплекс» Вінницької птахофабрики АТ «МХП».
Детальніше...МСБО на практиці: новий досвід для магістрів

15 травня здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності D1 «Облік і оподаткування» разом з гарантом ОПП професором Олександром Пристемським та доцентом Аліною Сакун долучилися до гостьової лекції з практичними кейсамина тему: «Облік основних засобів за МСБО: від введення в експлуатацію до списання основних засобів».
Детальніше...Бронзові нагороди здобувачки A7 спеціальності на міжнародних змаганнях з кіокушинкай карате!!!

Відомо, що якісна підготовка фахівця передбачає гармонійне поєднання теоретичної та практичної складових навчання. Саме в рамках даного твердження здобувачі Херсонського державного аграрно-економічного університету, які навчаються за спеціальністю А7 Фізична культура і спорт, за підтримки керівництва закладу, поєднують освітній процес з активним спортивним вдосконаленням! Завдяки організації освітнього процесу в дистанційному форматі здобувачі мають можливість приймати участь в різних міжнародних заходах не перериваючи процес навчання.
Детальніше...До дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Цього року Україна вшановує трагічні пам’ятні дні, пов’язані зі злочинами комуністичного тоталітарного режиму. 18 травня – роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом. Цього дня, 1944 року розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.
Детальніше...Представник ХДАЕУ — серед призерів Обласної премії молодих вчених Кіровоградщини

14 травня у Кіровоградській області відбувся конкурс на здобуття Обласної премії молодих вчених — важлива ініціатива, спрямована на підтримку талановитих науковців, стимулювання розвитку науки та впровадження інноваційних досліджень у регіоні. Захід проводиться за підтримки Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до рішення обласної ради щодо підтримки молодих науковців області.
Детальніше...Участь викладачів та студентів Херсонського державного аграрно-економічного університету у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Вода. Земля. Енергетика»

15 травня 2026 року відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Вода. Земля. Енергетика», організована Національним університетом водного господарства та природокористування спільно з провідними закладами вищої освіти, науковими установами та профільними організаціями України.
Детальніше...
Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету
Шановні друзі!
Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.
Студентам, що навчаються на умовах контракту!
До уваги авторів
Подати матеріал для сайту
Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня біолого-технологічного факультету
Підготовка студентів магістратури до науково-дослідницької діяльності необхідна не тільки для проведення досліджень, а й у навчально-виховній практиці у вищому закладі освіти. Кожний магістрант – неповторна особистість і розкритися може тільки в діяльності.
Дистанційна форма навчання в магістратурі на сьогоднішній день надає додаткові можливості як студентам, так і науково-педагогічним працівникам (науковим керівникам) поєднати навчання та проведення експериментальних досліджень. Студенти можуть обирати час та місце навчання, поєднувати його з часом проведення власних досліджень.
На початку навчального року кожен магістрант отримав тему дослідження за власним бажанням, науковий зміст якої має внутрішню єдність і відображає хід та результати розробки вибраної теми. Весь процес роботи над дослідженням поділяється на три основні етапи: підготовчий, етап роботи над змістом, заключний етап. Для досягнення поставленої мети дослідження здобувачі вищої освіти визначають послідовне виконання відповідних завдань.
Основні завдання, які стоять сьогодні перед магістрантами спеціальності 204 - «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», це вирішення та обґрунтування теоретичних питань проблеми дослідження; всебічне вивчення практики, проведення експерименту, накопичення даних, аналіз і систематизація їх, математичне опрацювання, вивчення передового досвіду, обґрунтування системи заходів щодо вирішення проблеми, розробка пропозицій щодо використання результатів дослідження в практиці.
Завдяки вже здобутим знанням та спираючись на власні дослідження, студенти біолого-технологічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету з користю використовують сучасні технології онлайн спілкування з науковими керівниками, провідними сільськогосподарськими підприємствами у месенжерах (Facebook, Viber, WhatsApp, Telegram) для подовження наукових досліджень своїх кваліфікаційних робіт.

Проведення наукових досліджень в умовах філії «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард»

Проведення наукових досліджень в умовах фермерського господарства «Нива - 2011» Голопристанського району Херсонської області
Розуміючи всі особливості сучасної ситуації, колектив випускової кафедри технології виробництва продукції тваринництва з оптимізмом та з наснагою дивиться у майбутнє в очікуванні проєктів від своїх здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня.
Автор: доцент кафедри ТВПТ Оксана ЛЮБЕНКО (20.05.2020)

























