ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання науковго гуртку «Гігієна та санітарія»

07 травня, під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента Кушнеренка В.Г., відбулося засідання гуртка «Гігієна та санітарія», присвячене актуальній темі - Хвороби, спричинені порушенням обміну речовин; Забрудненість  повітря.

  

Качур Ганна, Барб Тамара та Валерія Мартиненко взяли активну участь у обговоренні сьогоднішніх тем засідання.

 

Основні моменти доповідей:

  1. “Патофізіологія обміну речовин”, автор - Качур Ганна;

  

  

-Патофізіологія основного обміну;

-патофізіологія вуглеводного обміну;

-гіпоглікемія поросят;

-цукровий діабет у собак.

 

“Обмін речовин в організмі - керовані кількісні та якісні перетворювання органічних і неорганічних сполук. Характер і сила порушень залежать від етіології та особливостей організму.”

“Гіпоглікемія - стан, який виникає при зниженні рівня глюкози в крові. У поросят спостерігають перші дні їхнього життя, частіше в перші 12-48 годин. Хвороба характеризується значним зниженням вмісту глюкози в крові та розладом метаболізму, гіпотермією, судомами, летальним кінцем.”

“Цукровий діабет - синдром хронічної гіперглікемії, яка виникає через недостатність гормону інсуліну. Собака починає худнути, з’являється кетозний стан - утворення в організмі кетонових тіл.”

 

 

2. “Недостатність йоду та фтору”. Автор - Мартиненко Валерія.

  

“Йод входить до складу гормонів щитоподібної залози — тироксину  і трийодтироніну, які регулюють всі види обміну речовин. При нестачі його в організмі відбуваються затримка росту й розвитку молодняку, порушення обміну речовин, функцій серцево - судинної , кровотворної, статевої систем і печінки. При тривалому недостатньому надходженні йоду в організм у тварини порушується йодний обмін і розвивається нестача гормонів щитовидної залози.”

“В організмі присутній безпосередньо фтор і фторид, який є з'єднанням даного елемента з іншими компонентами. Така речовина знаходиться всередині кісток, зубів, а також шкірного покриву і щитовидної залози. Фтор - це вкрай важливий елемент для утворення емалі, а також твердої тканини зуба, яка носить назву дентин. Така речовина захищає зуби від карієсу і інших руйнувань, формуючи стійке з'єднання разом з фосфором і кальцієм. При дефіциті фтору починається карієс зубів, відзначаються зміни структури кісток, що нерідко веде до переломів.”

“Ендемічний карієс - захворювання тварин супроводжується порушенням остеосинтезу зубної тканини, декальцинацією, підвищеною чутливістю зубної емалі до дії кислот і механічних факторів, клінічно що виявляється у тварин карієсом. Ендемічним карієсом хворіють всі види тварин.”

3. “Пилова та мікробна забрудненість повітря”. Автор - Барб Тамара.

  

“У повітрі приміщень ферм постійно містяться механічні зважені частинки, що утворюють повітряний пил - аерозолі. Вони являють собою аеродисперсну систему, що складається з дисперсної фази та дисперсійного середовища.”

“У повітрі, разом із пилом, присутні різні мікроорганізми, що перебувають в прошарках, крапельках вологи або існують самостійно. Залежно від характеру носіїв інфекція буває пиловою та крапельною.”

 

Гурток продовжує свою діяльність, запрошуючи всіх охочих до нових цікавих зустрічей!

 

Автор: доцент Кушнеренко В.Г., (07.05.2025)