ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Підсумки роботи VІI Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології та досягнення інженерних наук в галузі гідротехнічного будівництва та водної інженерії»

23 травня 2025 року кафедра гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії факультету архітектури та будівництва Херсонського державного аграрно-економічного університету провела VІI Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні технології та досягнення інженерних наук в галузі гідротехнічного будівництва та водної інженерії».

Матеріали конференції, що відбулася, спрямовані на науковий пошук, обмін досвідом, упровадження результатів наукових досліджень у практичну діяльність підприємств і установ, встановлення нових контактів і співробітництва між організаціями та фахівцями України та світу.

З вітальним словом від Херсонського державного аграрно-економічного університету виступили проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ХДАЕУ Лавренко Сергій Олегович, декан факультету архітектури та будівництва Дудяк Наталія Василівна і модератор конференції Волошин Микола Миколайович.

Доповіді учасників конференції були присвячені актуальним питанням гідротехнічного будівництва, водної інженерії та водних технологій; зрошуваному землеробству; меліоративному ґрунтознавству; сільськогосподарським гідротехнічним меліораціям; впливу гідротехнічних споруд на навколишнє середовище; інженерному захисту територій; водопостачанню та водовідведенню; сучасним технологіям будівельного виробництва; використанню ГІС-технологій в водній інженерії та управлінні земельними ресурсами; сучасним досягненням вишукувань і проектування гідротехнічних споруд; енергозберігаючим технологіям у гідротехнічному будівництві; електроенергетиці, електротехніці та електромеханіці; біотехнологічним дослідженням; шляхам відновлення гідротехнічних споруд, зруйнованих внаслідок військових дій.

В конференції прийняли участь видатні вчені сьогодення, науковці з багаторічним стажем, їх учні, які досягли значних результатів в галузі гідротехнічного будівництва та споріднених з нею галузях, молоді науковці, яки тільки розпочинають свій шлях в науці, здобувачі вищої освіти різних українських вишів.

Серед учасників конференції було багато випускників гідромеліоративного факультету різних часів, серед яких: Шатковський А.П. – д.с.-х.н., професор, член-кореспондент Національної академії аграрних України, заступник директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації НААН України; Шевчук С.А. – к.т.н., с.н.с. завідувач сектору гідрографії Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського; Новиков А.О. - в.о. начальника Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра; Курінний В.Ю. - начальник Управління каналів річки Інгулець; Жмак Д.В. - менеджер компанії «Pierce Irrigation».

В конференції прийняли участь представники: Інституту водних проблем і меліорації НААН України, Національного університету водного господарства та природокористування, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, Національного транспортного університету, Інституту гідромеханіки НАН України, Центральноукраїнського національного технічного університету та нашого університету.

Серед закордонних партнерів до конференції долучились представники Латвійського сільськогосподарського університету, Міжнародної академії прикладних наук в Ломжі, Польща, університету Бен Гурион, Ізраїль.

З актуальними і фундаментальними науково-практичними доповідями виступили наступні доповідачі:

Шевченко А.М., Боженко Р.П. ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ДОТРИМАННЯ НОРМАТИВІВ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО ЗРОШЕННЯ ЗА ДАНИМИ ПІСЛЯПРОЄКТНОГО МОНІТОРИНГУ;

Чеканович М.Г. АНАЛІЗ РУЙНУВАНЬ І ПОШКОДЖЕНЬ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД ВНАСЛІДОК РАКЕТНОГО УДАРУ;

Харламов О.І, Коршманюк К.А. ЗАХИСТ ВІД ШКІДЛИВОЇ ДІЇ ВОД НОВОЗАБУДОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ;

Афанасьєв М.В., Литвиненко В.М. РОЗРОБКА ДАТЧИКА ВОЛОГОСТІ ДЛЯ ГРУНТУ;

Волошин М.М. ЗБІР ТА ВИКОРИСТАННЯ ДОЩОВОЇ ВОДИ ЯК ІННОВАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ В ГОСПОДАРСЬКИХ ПОТРЕБАХ;

Заводянний В.В. ВСТАНОВЛЕННЯ ПРИЧИННО-НАСЛІДКОВИХ ЗВ'ЯЗКІВ В ТЕСТАХ ЗАКРИТОГО ТИПУ ПРИ ВИВЧЕННІ ФІЗИКИ;

Коваленко Р.Ю. ГОТОВНІСТЬ ВОДНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ВИКЛИКІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ МАСШТАБНОЮ ГІРНИЧО-ВИДОБУВНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ: РИЗИКИ ТА ПОТРЕБА В МОДЕРНІЗАЦІЇ;

Литвиненко В.М. ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ТЕСТІВ ЗАКРИТОГО ТИПУ;

Зубенко В.О. ЗАСТОСУВАННЯ ЧАСТОТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДЛЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОЇ ВОДОПОДАЧІ В ЗРОШУВАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ;

Кравченко В. І., Майданик В. С. ВИЗНАЧЕННЯ ЛОКАЦІЙ СИСТЕМ РЕКУПЕРАЦІЇ ТЕПЛОТИ СТІЧНИХ ВОД;

Гасенко Л.В.СТАЛИЙ РОЗВИТОК ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД;

Рудаков Л. ВИКОРИСТАННЯ ДОЩОВОЇ ВОДИ НА ПРИСАДИБНІЙ ДІЛЯНЦІ.

Доповіді учасників конференції викликали значний інтерес у науковців та активно обговорювались. Особливо багато було пропозицій щодо відновлення та збереження гідротехнічних споруд різного призначення в умовах воєнного і повоєнного відновлення України.

Дякуємо всім учасникам конференції! Бажаємо всім гарного здоров’я, наснаги в творчій та виробничій діяльності і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Автор: Микола ВОЛОШИН (23.05.2025р.)