ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Знайомство здобувачів спеціальності Н7 «Агроінженерія» із системами дистанційного зондування землі у межах педагогічної практики аспірантів

23 травня 2025 р. у межах педагогічної практики аспірантів агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету аспірантом другого року навчання за спеціальністю 201 «Агрономія» Кондратьєвим Євгенієм Андрійовичем було проведено відкрите практичне заняття на тему: «Моніторинг стану посівів за допомогою супутникових систем дистанційного зондування Землі» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю Н7 «Агроінженерія», у рамках їх комплексної навчальної практики.

Метою заняття було ознайомлення здобувачів з історією розвитку методів дистанційного зондування земної поверхні, оглядом сучасних систем ДЗЗ, методів збору та обробки даних, а також знайомство з програмним забезпеченням для доступу до інформації ДЗЗ і її подальшої обробки. Особливу увагу було приділено просторовим вегетаційним індексам, їх видам і практичному застосуванню у різні фази вегетативного розвитку культур.

У ході заняття доповідач детально висвітлив сучасні методи дистанційного зондування Землі та особливості їх використання в агровиробництві та здійснив порівняльний аналіз вегетаційних індексів із акцентом на доцільність їх використання залежно від фаз розвитку сільськогосподарських культур.

Здобувачам було надано посилання на ресурси для ознайомлення з програмним забезпеченням, яке забезпечує доступ до відкритих супутникових даних, їх аналізу та моніторингу впродовж вегетаційного періоду, зокрема LandViewer від EOS.

На практичному занятті були присутні науково-педагогічні працівники агрономічного факультету:

  • Олена МАРКОВСЬКА – докторка сільськогосподарських наук, професорка, завідувачка кафедри ботаніки та захисту рослин;
  • Микола ІВАНІВ – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, в.о. завідувача кафедри рослинництва та агроінженерії, науковий керівник аспіранта;
  • Олена СИДЯКІНА – кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка кафедри рослинництва та агроінженерії;
  • Тетяна БАКЛАНОВА – кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка кафедри рослинництва та агроінженерії.

Практичне заняття також відвідали аспіранти спеціальності 201 «Агрономія» Анатолій МЄЛЄШКО, Артем НИЖЕГОЛЕНКО, Віталій КОВАЛЕНКО, Денис СОЦЕНКО, Євген ГАМУЛА, Іван ПОДРЄЗОВ, Олександр ПАЛЬКО, Олександр ЧОРНОМОРЕЦЬ, Олена ІВАНІВ, Роман БОНДАРЕНКО, Сергій ПЛАХОТНІЙ та представники компанії «Syngenta» Віктор ЗЕЛЕНЮК і Леонід МАТКОВСЬКИЙ.

Після завершення презентації відбулася сесія питань до доповідача, а також дискусія з обговоренням практичних випадків використання просторових вегетаційних індексів, у ході якої науково-педагогічні працівники та представники компанії «Syngenta» поділились своїми практиками використання даних дистанційного моніторингу сільськогосподарських культур.

Автор: Микола ІВАНІВ.