ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Співпраця кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту з закладами вищої освіти України!

Розширення кордонів з національною та міжнародною академічною спільнотою один з напрямків вдосконалення роботи ХДАЕУ! Саме тому викладачі кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту активно долучились до науково-дослідницької співпраці з «Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка», виступивши співорганізаторами VII Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти». Метою заходу було науково-практичне обґрунтування розвитку науки і освіти з питань модернізації системи підготовки фахівців у сучасних умовах; обговорення тенденцій розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти; узагальнення інноваційного педагогічного досвіду в закладах освіти.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: проректорка ДЗ «Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка» д.політ.наук, професор Світлана ВОВК, заступник директора «Інституту модернізації змісту освіти», Заслужений працівник освіти України, к.п.н. Галина КОЛОМОЄЦЬ, директор ННІ охорони здоров’я і спорту ДЗ «Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка» к.п.н., МСМК Олександр ДУБОВОЙ, професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Житомирського державного університету ім. Івана Франка, д.п.н. Григорій ГРИБАН, голова Луганського обласного відділення НОК України, Віктор ОСТРЄЦОВ.

Під час конференції були заслухані доповіді Наталії СОРОКОЛІТ на тему «Трансформація фізичного виховання в системі загальної середньої освіти», Галини КОЛОМОЄЦЬ на тему «Сучасний вчитель фізичної культури: зміни починаються з тебе», Олексія КАЧАНА на тему «Фізична культура XXI: Європейський інтегративний вектор розвитку».

Великий інтерес викликали доповіді іноземних спікерів з Центрального університету Харьяна (Індія) доктора Кумара П. про біомеханічні дослідження деформацій у школярів, що є важливим в умовах дистанційного навчання та малорухомого способу життя молоді; спікера з Університету Східного Лондону доктора Херальда Дайвера про інноваційні зміни в спортивному менеджменті та маркетингу: проблеми, можливості та наслідки для підготовки майбутніх практиків; спікера з Університету Єні Юзіил (Туреччина) професора Хасана Касапа про фізичне виховання нового покоління та інші. Всього в конференції прийняло участь більше 130 науковців, вчителів фізичної культури, тренерів та здобувачів з різних навчальних закладів України та 6 закордонних установ.

Участь у подібних наукових міжнародних заходах є платформою для демонстрації фахової компетентності й виступає важливим механізмом особистісного зростання, професійного розвитку та формування критичного мислення. Це стимулює процеси самоосвіти, сприяє обміну науковими ідеями та збагачує як педагогічний склад, так і студентську спільноту.

В рамках проведення VII Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти», викладачі пройшли підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, про що отримали сертифікати.

Доповіді викладачів представлено у збірнику матеріалів Міжнародної конференції, рекомендованого до друку вченою радою Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Автори: Є Стрикаленко, І. Скрипченко, О. Шалар, Ю. Кан, В. Мужичок