Освіта в польових умовах де ХДАЕУ та TRAVELITE AGRO UKRAINE |WRRU відкривають новий формат практики
Що буде, якщо об’єднати аграрну науку, міжнародний досвід і реальні фермерські поля?
Вийде "Польовий АгроКонсиліум", що стартував 23 червня 2025 року за ініціативи Travelite AGRO Ukraine | WRRU. Це не просто подія — це формат, де студенти, викладачі, ґрунтознавці та аграрії з усього світу занурюються в практику, аналізують і дискутують… просто в полі.
В АгроКонсіліумі взяли участь американські, німецькі, канадські та новозеландські експерти — науковці та практики. Метою проєкту є комплексний аналіз та оптимізація агровиробничих процесів 14-ти українських фермерських господарств. На розгляд учасників були представлені інноваційні технології, спрямовані на покращення родючості ґрунтів. Це результат глибокого аналізу та практичного досвіду, отриманого з безлічі експериментів, дослідів та практики, застосовуваних на полях.
Одна з ключових зупинок — Кіровоградщина, де приймало учасників господарство компанії ТЕХНОПОЛЬ-АГРО. Тут увагу привернули три шурфи — ґрунтові "вікна" під соняшником, пшеницею та ріпаком. Це як діагностика серця, тільки в агрономії — у центрі уваги структура, волога, мікроорганізми, поживні речовини, вуглець.
Учасники мали змогу побачити в дії інноваційні підходи до покращення родючості ґрунтів, які ґрунтуються не на здогадках, а на роках практики та досліджень. Висновок фахівців-ґрунтознавців однозначний: здоровий ґрунт — це живий ґрунт, де панує біорізноманіття і в якому працює цілий мікросвіт — від бактерій до черв'яків.
Завдяки давній та плідній співпраці генерального директора Travelite AGRO Ukraine | WRRU Романа ГРИНИШИНА та директора ННЦ «ІПОД» професора Олександра АВЕРЧЕВА до участі в заході були запрошені як викладачі, так і здобувачі. Херсонський державний аграрно-економічний університет став повноправним учасником цієї історії. 30 червня до подій на Кіровоградщині долучилися: старший викладач кафедри рослинництва та агроінженерії Сергій ГАЄВСЬКИЙ, доцент кафедри рослинництва та агроінженерії Ірина СОКОЛОВСЬКА, доцент, в.о. завідувача кафедри будівництва, архітектури та дизайну Віктор СЛОНЬ, а також аспіранти кафедри землеробства Павло ВОРОНА та Михайло КОЛОМІЄЦЬ.
Попри те, що не всі можуть фізично бути на полях, викладачі кафедри землеробства ХДАЕУ уважно слідкують за перебігом подій дистанційно. Вони вже аналізують побачене, щоб передати найсвіжіші практики своїм студентам.
Такі події — це не лише синергія знань і практики, а й формування нової аграрної культури, що ґрунтується на відповідальності, сталому розвитку та відкритості до змін.
Щиро дякуємо організаторам, експертам і всім учасникам АгроКонсиліуму за унікальну можливість навчатися, ділитися досвідом і змінювати українське сільське господарство разом!