ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

«Польовий щоденник» кафедри землеробства або «Гаряча пора» південностепової аграрної науки

 Процес наукового пізнання невпинний, то ж пекельна спека, котра огорнула Степ – це зовсім не привід, аби «ставити на паузу» наукову роботу, що її ведуть співробітники кафедри землеробства. До того ж, чи не єдиний спосіб отримання сучасного затребуваного і актуального наукового продукту в агрономії – це саме  польовий дослід! Лише методично вірно закладений, максимально повно насичений супутніми дослідженнями і спостереженнями, якісно облікований і статистично оброблений масив наукової інформації дає право сучасному науковцю вести публікаційну діяльність у вітчизняних і закордонних виданнях, займатися агроконсалтингом та надавати фахові дорадницькі послуги, реалізовувати себе на викладацькій ниві або ж виступати в ролі наукового керівника чи консультанта майбутніх науковців.

  Зважаючи на той факт, що облік врожайних даних в польовому досліді – це своєрідний «підсумок роботи» агронома-дослідника в цьому агросезоні, 14 липня 2025 року д. с.-г. н., професор кафедри землеробства Жуйков О.Г. провів виїзну консультацію  докторанта кафедри – експерта з демонстраційних досліджень ТОВ «Байєр» Ревтьо М.В. в рамках його роботи над науковою тематикою ««Агробіологічні аспекти сучасних ресурсо-енергозберігаючих технологій вирощування культур польових незрошуваних сівозмін в Південному Степу». На науково-дослідній арені ФГ «Аннушка» Первомайського району Миколаївської області науковці провели передзбиральний облік врожаю пшениці озимої, відібрали пробні лабораторні снопи задля наступного аналізу в стаціонарних лабораторних умовах елементів структури врожаю, обсудили концепцію і методику проведення комбайнового збирання і обліку врожайних даних за варіантами і повтореннями польового досліду.

Впевнені, що отримана в таких непростих умовах наукова інформація буде використана здобувачем в подальших наукових публікаціях, формуванні практичних рекомендацій для сільгосптоваровиробників регіону, а також сформує міцне підґрунтя майбутньої докторської дисертації! Не маємо сумніву, що сформований у такий спосіб науковий продукт також буде напрочуд корисним і у навчальному процесі кафедри землеробства, адже лише безупинне і систематичне його оновлення й актуалізація щодо останніх вітчизняних і світових новацій – запорука підготовки обізнаних, фахових і закоханих в Поле і Науку студентів.

 

Автор: професор кафедри землеробства Жуйков О.Г.