ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Відкрито Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку

14 червня 2016 року в стінах ХДАУ відбулось  урочисте відкриття Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку за підтримки Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Відкриття проводилось у форматі круглого столу, на якому були присутні викладачі та студенти ХДАУ, представники Проекту ЄС/ПРООН МРГ (Місцевий розвиток, орієнтований на громаду), а також почесні гості нашого університету заслужений діяч науки і техніки України, академік УЕАН, МАНЕБ, лауреат премії В. І. Вернадського, доктор сільськогосподарських наук, професор Клименко Микола Олександрович та директор Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету, завідувач кафедри екології та екологічної безпеки, доктор технічних наук, професор, відмінник освіти України, заслужений природоохоронець України  Петрук Василь Григорович.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулась керівник Ресурсного центру, кандидат економічних наук, доцент кафедри екології та сталого розвитку Стратічук Наталя Володимирівна.

 

Наталя Володимирівна розповіла про передумови створення Ресурсного центру та пройдений шлях у напрямі до досягнення даної цілі. Відкриття Центру є не випадковістю, а результатом кропіткої праці проведеної в стінах нашого університету та за його межами за сприяння Проекту ЄС/ПРООН МРГ. До переліку спільних заходів входять публічні лекції, зустрічі з обласними координаторами, студентські дебати, круглі столи, навчальні виїзди студентів у громади, де впроваджується Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», конкурси постерів.

Крім того, студенти ХДАУ беруть участь у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, конкурсах мікрогрантів на реалізацію проектів «Сталий розвиток за участі місцевих громад», у заходах в рамках Тижня сталого розвитку та щорічній традиційній Літній школі «Сталий розвиток за участі громад».

 Студент 4-го курсу Пєтухов Максим розповів про досвід участі у внутрішньоуніверситетських дебатах, проведених в ХДАУ в рамках Тижня сталого розвитку, та Всеукраїнських студентських дебатах зі сталого розвитку, які проходили на базі Національного університету «Одеська юридична академія».

 

Інформацією про виїзди студентів у громади, де впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та своїми враженнями отриманими від відвідин села Григорівка, інфраструктура якого досягла високого ступеню розвитку з часу участі місцевої громади в Проекті МРГ, поділилась студентка 4-го курсу Корнієнко Людмила.

 

Координатори Проекту МРГ в Херсонській області  Есма Умерова та Тетяна Гвоздь презентували студентам, викладачам та гостям університету методологію Проекту МРГ та результати його діяльності на Херсонщині впродовж усього періоду існування з 2008 р. і до сьогодні.

 

Професор Клименко М.О. поділився власним баченням перспектив розвитку Проекту МРГ на Херсонщині та висловив свої думки щодо методології та особливостей соціо-економіко-екологічного розвитку сільських населених пунктів, наголошуючи на необхідності системного підходу, який враховує взаємозв’язки між показниками, що характеризують стан економічного, соціального та екологічного розвитку сільських громад.

 Професор Петрук В.Г. провів паралелі щодо впровадження Закону України «Про об’єднання громад» на території Західної та Південної України, окреслив необхідність згуртування громад в контексті вирішення актуальних економічних та, що не менш важливо, екологічних проблем.

 

  Зі словами вдячності до організаторів заходу та всіх присутніх звернувся завідуючий кафедрою екології та сталого розвитку, доктор сільськогосподарських наук, професор Пилипенко ЮрійВолодимирович, який висловив  тверді переконання, що Ресурсний центр стане ще одним важелем активізації науково-дослідної діяльності університету та сприяння реалізації міжнародних програм по сталому регіональному розвитку.

 

Захід пройшов на базі Інституту післядипломної освіти та дорадництва в форматі змістовної та плідної дискусії, а його учасники залишилися впевненими у тому, що діяльність Ресурсного центру забезпечить поширення принципів сталого розвитку і кращих методик регіонального та місцевого розвитку та створить майданчик для співпраці університету із громадськими організаціями, бізнесом та місцевими органами влади в галузі забезпечення реалізації принципів сталого розвитку у різних сферах життєдіяльності українського суспільства в період критичного реформування.