ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Рекомендації щодо харчування в період карантину

Доброго ранку, друзі!

Якщо ви вже збилися з рахунку який сьогодні день карантину, ми вам нагадуємо: йшов 37 день самоізоляції по всій країні.

Також хочемо відзначити, що в такий досить непростий період для нас всіх необхідно набагато більше уваги приділяти своєму раціону, адже здоров’я напряму залежить від нашого харчування.

Тому, з метою перегляду раціону кожного з нас, викладачами кафедри загальноекономічної підготовки ХДАЕУ було розроблено рекомендації щодо харчування в період карантину. 

Ваші кроки до здорового харчування

Причини і наслідки

Перегляньте звички в прийомі їжі

Це може бути звичка під’їдати, коли немає почуття голоду. Вона шкодить фігурі так само, як і звичка їсти за комп’ютером або під час телефонної розмови.

Будь-які сторонні заняття під час їжі можуть призвести до переїдання. Коли людина відволікається і не зосереджена на процесі прийому їжі, повноцінне почуття ситості не настає - організм просто «незапам’ятовує», що він вже отримав достатньо їжі.

Організуйте режим харчування

Коронавірус «змінив» ваш розпорядок дня, у багатьох стало більше вільного часу. Тому прийом їжі приблизно в один і той же час, з інтервалом в три - п’ять годин, буде краще регулювати рівень глюкози і інсуліну в крові, а також гормонів голоду.

З'їдайте достатню кількість їжі за кожний прийом, щоб почуття ситості відчувалося не менше трьох годин.

Це допоможе запобігти непотрібним емоційним спробам перекусити і набрати зайву вагу.

Пийте воду або напої без цукру під час прийому їжі

Не пийте солодких газованих напоїв, кави, чаю або соків між їжею. Це підвищує рівень інсуліну в крові і сприяє відкладенню жиру. Якщо незабаром після їжі ви відчуваєте голод, не поспішайте знову їсти, випийте спочатку води.

Зверніть увагу на вміст цукру, жиру і солі в раціоні

Їх надмірне вживання впливає на нашу вагу більше, чим інші компоненти їжі. Страви, приготовані з великою кількістю цукру, жиру і солі, впливають на смак, стимулюють апетит. Саме ця стимуляція апетиту або передчуття задоволення від їжі, а не фактичний голод, змушує нас класти їжу в рот, з'їдати ще більше та не зважати на те, що вже забезпечили собі достатню кількість калорій.

Заведіть щоденник харчування

Зрозуміти, що не так з вашим раціоном, допоможе харчовий щоденник. Тільки записувати треба все. В процесі його заповнення ви дізнаєтеся, що ж відбувається насправді -  скільки в раціоні фруктів, кави, солодощів, хліба, солі, цукру.

Отже, основні поради людям, які залишилися на карантині: більше рухайтесь, не засиджуйтесь довго на одному місці і не забувайте про правильне харчування.

Сподіваємось, що надані нами рекомендації стануть запорукою вашого міцного здоров’я. 

Автор: доцент Лишевська В.М. (17.04.2020 р.)