ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Навчаємося в найкращих – зустріч здобувачів-агрономів із компанією Makosh!

Аграрна освіта стає живою!

 

Детальніше...

Міжнародна студентська науково-практична конференція «Міждисциплінарні наукові студії 2025»

25 квітня 2025 року відбулася Міжнародна студентська науково-практична конференція «Міждисциплінарні наукові студії 2025», яка стала важливою подією для молодих науковців і дослідників. 

Детальніше...

Консультація щодо проходження виробничої практики бакалаврів біолого-технологічного факультету

30 квітня 2025 року відбулася консультація для здобувачів вищої освіти  щодо проходження виробничої практики, яка триватиме з 05 травня по 30 травня 2025 року.

Детальніше...

Виробнича практика: перші кроки до кар'єри

Напередодні проходження комплексної виробничої практики для здобувачів вищої освіти було проведено настановчу конференцію.

Детальніше...

Профорієнтаційна ініціатива ХДАЕУ: лекція-тренінг у КФК ХТ про маркетинг як мистецтво розуміння людей

29 квітня 2025 року в рамках профорієнтаційної діяльності Херсонського державного аграрно-економічного університету в Кропивницькому фаховому коледжі харчування та торгівлі (КФК ХТ) було проведено гостьову лекцію-тренінг на тему: «Маркетинг — мистецтво розуміння людей».

Детальніше...

Засідання Вченої ради ХДАЕУ

29 квітня 2025 року в змішаному форматі відбулося чергове засідання Вченої ради Херсонського державного аграрно-економічного університету, на якому було розглянуто низку важливих питань, що визначають подальший розвиток освітньої та наукової діяльності закладу. Засідання пройшло під головуванням ректора університету Юрія КИРИЛОВА.

Детальніше...

Вплив штучного інтелекту та диджиталізації на безпеку та здоров’я працівників на роботі: гостьова лекція від Державної служби України з питань праці

29 квітня 2025 року у Херсонському державному аграрно-економічному університеті відбулася гостьова лекція на тему: «Вплив штучного інтелекту та диджиталізації на безпеку та здоров’я працівників на роботі».

Детальніше...

Викладачі та студенти ХДАЕУ взяли участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Менеджмент та маркетинг як фактори розвитку бізнесу»

До 20-річчя кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулася III Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент та маркетинг як фактори розвитку бізнесу».

Детальніше...

Наукова бібліотека ХДАЕУ - навчання та саморозвиток

Співробітники Наукової бібліотеки Херсонського державного аграрно-економічного університету не зупиняються на звичних алгоритмах роботи.

 

Детальніше...

Прокачай свої навички разом із Центром кар’єри ХДАЕУ

Центр кар’єри Херсонського державного аграрно-економічного університету продовжує підтримувати здобувачів освіти на шляху професійного зростання.

Детальніше...

Всесвітній День Бажань

29 квітня в багатьох країнах відбуваються заходи та акції, призначені важливій події – Всесвітньому дню бажань (World Wish Day).

 

Детальніше...

Кураторська година з групою першого курсу спеціальності 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології

25 квітня 2025 року відбулася кураторська година зі студентами першого курсу спеціальності 194 "Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології". 

Детальніше...

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

У Школі аграрного лідера Херсонського державного аграрного університету відбулася тематична панель на тему «Яке майбутнє свинарства в Україні»

26 квітня у Школі аграрного лідера Херсонського державного аграрного університету відбулася тематична панель на тему «Яке майбутнє свинарства в Україні», спікером якої був голова фермерського господарства «Екофарм», кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри генетики та розведення с.г. тварин ім. В.П.Коваленко ХДАУ, науковий консультант з питань свинарства Лісний Віктор Анатолійович.

На початку зустрічі спікер зазначав, що свинарський бізнес - це важлива ніша для підприємця - початківця. Свине сало взагалі вважається національною продукцією, а м'ясо завжди на ринку м’ясної продукції користується великою популярністю: в міру жирне і калорійне, дешевше яловичини, містить корисні речовини для людського організму. Висока плодючість свиней дозволяє отримати приріст в 1,5 тонни живої маси. За півроку при інтенсивному годуванні свині можуть досягти маси в 100-110 кілограм.

Тому, як зазначив спікер, свинарство в Україні є однієюз найбільш перспективних галузей сільського господарства, прибутковим за умови дотримання виробником ключових складових ефективного виробництва.

По - перше, це знання кон’юнктури ринку та врахування коливання ціни на продукцію та корми. Визначення «точки» ціни, яка є оптимальною для продажу. Так, якщо ви хочете мати «м’ясний молодняк», запевняє В. Лісний, забій повинен бути не пізніше 180 днів.

По – друге, це дотримання технологій утримання тварин. Головний принцип – тварина повинна почувати себе комфортно, а не боротися за своє виживання.

Третє - правильне, повноцінне і збалансоване годування свиней- запорукаотримання хороших результатів, що визначають результативність вирощування тварин. Раніше свиней у приватних господарствах вирощували переважно для власних потреб і відгодовували доступними кормами. Це впливало і на терміни досягнення забійної кондиції - 10, іноді 12 місяців. Але,якщо раніше господарі особливо не рахували витрати на відгодівлю свиней, то зараз це питання стоїть гостро. Тому, годування свиней комбікормом є найбільш зручним, практичним, ефективним способом. Не менш важливим є врахування виду кормів в залежності від фізіологічної потреби у тварини в протеїнах, мінералах відповідно віку, фізіологічного стануі продуктивності тварин.

Четверте, - це здоров’я тварин. Лісний В.А. зазначив, що захворюваність свиней є одним із факторів ризику, через який інвестори не бажають вкладати кошти в цей бізнес. Щоб зменшити вірогідність поширення хвороб, треба покращувати технологічні умови – зменшити протяги, загазованість і вологість у приміщенні, тримати в чистоті годівниці, не допускати переохолоджень чи, навпаки, уникати спеки, мокрої і брудної підлоги.

П’яте - ефективний менеджмент. Як зазначив спікер, досягти успіху у справі можна тільки шляхом професіонального розуміння того, чим займаєшся. Тому, галузь потребує кваліфікованих спеціалістів та робітників. У господарствах, де добре усвідомлюють усі переваги інтенсивних технологій, впроваджують досягнення науки і техніки, комплексно враховують усі зазначені вище фактори, що впливають на ефективність виробництва, свинарство стане прибутковим бізнесом. Крім того, одним із шляхів збільшення прибутків у свинарстві є введення спеціалізованого виробництва: відгодовування свині чи отримання молодняку у репродукторних господарствах.

І нарешті, шосте - генетика, яка є вирішальною під час формування раціону годівлі, знехтування якою визначається втратою коштів.

Наприкінці зустрічі Лісний В.А. визначив, що в Україні у свинарства є успішне майбутнє, і, незважаючи на численність ризиків, та фінансових витрат, галузь може бути прибутковою з рентабельністю 40 - 150%. Якісна українська свинина повинна зайняти стійкі позиції на вітчизняному та зовнішніх ринках.

Автор: Прес-центр ХДАУ Нікітенко Катерина