Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету
Участь викладачів ХДАЕУ в засіданні Науково-технічної Ради Нижньодністровського Національного природного парку
2 травня в центральному офісі «Нижньодністровський національний природний парк» в м.Одеса відбулося чергове засідання Науково-технічної Ради.
Детальніше...
Вітаємо з Перемогою!!!
Вітаємо з 1 місцем!!!!
Детальніше...
Здобувачка ХДАЕУ здобула диплом ІІ ступеня на міжнародному конкурсі наукових робіт з маркетингу
Вітаємо Мороз Ірину Володимирівну, здобувачку спеціальноті Менеджмент другого (магістерського) рівня вищої освіти Херсонського державного аграрно-економічного університету, з почесною нагородою — дипломом ІІ ступеня за участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт з маркетингу
Детальніше...
Кафедра гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії – учасник Дня відкритих дверей ХДАЕУ у місті Кропивницький
1 травня 2025 року у міському дендропарку м. Кропивницький відбувся виїзний День відкритих дверей Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Детальніше...Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних Web of Science та Scopus
Вітаємо авторів!
Нові статті науковців ХДАЕУ, які опубліковані в базах даних WEB OF SCIENCE та SCOPUS
Детальніше...Організаційна та безпекова підготовка студентів до виробничої практики
Здобувачі вищої освіти ХДАЕУ пройшли обов’язковий інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності перед початком виробничої практики, яка триватиме з 05 травня по 30 травня 2025 року.
Детальніше...Наукові досягнення викладачів університету
Вітаємо наших науковців з отриманням патентів на корисні моделі
Детальніше...
Засідання студентського наукового гуртка «Технолог» на тему: «Оливковий сад - перспективний та високопродуктивний бізнес для Півдня України»
У зв’язку зі змінами кліматичних умов у сільськогосподарських виробників може з’явитися можливість вирощування оливок та вироблення оливкової олії на Півдні України.
Детальніше...Кафедра менеджменту, маркетингу та ІТ: креатив, гра та вибір майбутнього на Дні відкритих дверей
Напередодні проходження комплексної виробничої практики для здобувачів вищої освіти було проведено настановчу конференцію.
Детальніше...Рух як ліки для душі або психологічні переваги спорту в житті людини
У сучасному світі, де темп життя постійно зростає, а стрес стає невід'ємною частиною нашого щодення, фізична активність набуває особливого значення.
Детальніше...Навчаємося в найкращих – зустріч здобувачів-агрономів із компанією Makosh!
Аграрна освіта стає живою!
Детальніше...
Міжнародна студентська науково-практична конференція «Міждисциплінарні наукові студії 2025»
25 квітня 2025 року відбулася Міжнародна студентська науково-практична конференція «Міждисциплінарні наукові студії 2025», яка стала важливою подією для молодих науковців і дослідників.
Детальніше...Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету
Шановні друзі!
Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.
Студентам, що навчаються на умовах контракту!
До уваги авторів
Подати матеріал для сайту
ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку»
З метою обговорення та пошуку шляхів реалізації заходів раціонального природокористування, розвитку «дружніх» до навколишнього середовища сучасних технологій в різних галузях економіки, впровадження соціально та екологічно спрямованої моделі розвитку територій, формування екологічно свідомого та відповідального суспільства 24-25 жовтня 2019 року науковці з усієї України та закордону прийняли участь у ІІ-й Міжнародній науково-практичній конференції «Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку». Конференція присвячена пам’яті доктора сільськогосподарських наук, професора Пилипенка Юрія Володимировича, видатного вченого, науковця в галузі екології, іхтіології, аквакультури.
Конференцію проведено за підтримки Міністерства освіти та науки України, Державного агентства рибного господарства України, Інституту агроекології і природокористування НААН України, Інституту рибного господарства НААН України, Мережі центрів аквакультури Центральної та Східної Європи (NACEE).
На пленарній сесії учасників конференції привітали керівництво університету – ректор Кирилов Юрій Євгенович, науковці, молоді вчені з університетів Києва, Рівне, Житомира, Дніпра, Одеси, Львова, Харкова, представники органів влади, національних природних парків та біосферного заповідника. В он-лайн режимі до привітань приєдналися президент Мережі центрів аквакультури Центральної та Східної Європи та віце-президент Всесвітнього товариства охорони осетрів. Всього в конференції прийняло участь близько 250 учасників, у тому числі двадцять учасників із 10 країн світу: Угорщини, Чеської республіки, Литовської республіки, Латвії, республіки Білорусь, Грузії, Італії, США, Канади.
Протягом Конференції на секціях «Водні біоресурси та аквакультура» та «Екологія та сталий розвиток» обговорювались проблеми екології та сталого природокористування, вплив різних факторів на екосистему, кліматичні зміни та інші фактори, що зумовлюють сучасний стан навколишнього середовища, стан і перспективи розвитку сталого сільського та рибного господарства, відновлення та збереження ґрунтів, відтворення водних біоресурсів, проблеми глобалізації та екологізації виробництва, реалізація інноваційних проектів.
Для дбайливого використання ресурсів, запровадження ощадливих технологій і підвищення екологічної свідомості суспільства у багатьох країнах світу реалізуються державні програми. Міжнародні та європейські інституції для виконання цілей щодо збереження планети для нащадків запроваджують в Україні низку проектів, один з яких (TAPAS), що реалізується у рамках програми Horizon 2020 для створення передумов сталого розвитку аквакультури в Україні, було представлено на Конференції.
Перший день роботи Конференції завершився відвіданням спеціалізованої лабораторії з розведення та вирощування об’єктів аквакультури та музею професора Ю.В. Пилипенка.
Другий день конференції пройшов у рамках виїзного засідання учасників до ДУ «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені С.Т. Артющика», у ході якого відбулися обговорення за основними напрямами конференції: теоретичні та прикладні екологічні дослідження; моделювання та прогнозування стану навколишнього середовища; актуальні питання сучасної іхтіології та аквакультури; зміни клімату та їх наслідки для природних екосистем; сучасні підходи до методики викладання дисциплін природничого напряму, тощо та підведення підсумків роботи конференції.
Змістовні презентації наукових досліджень та напрацювань знайшли відображення в збірці матеріалів конференції.
За відгуками учасників Конференція пройшла успішно, на високому професійному рівні та стала важливим заходом Херсонського державного аграрного університету.
Автор: Дюдяєва Ольга, ст. викладач кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В.Пилипенка