Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету
Готельно-ресторанний і туристичний бізнес зблизька: практика з історією, смаком і сучасними рішеннями
Студенти 3 курсу спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм захистили звіти з комплексної виробничої практики з фаху. Вона стала справжнім зануренням у світ культури, сервісу, туризму та гастрономії.
Детальніше...Наукові досягнення викладачів Університету
Вітаємо наших науковців з отриманням патентів на корисні моделі, що свідчить про визнання ваших інновації на рівні законодавства.
Детальніше...
Здобувачка 017 Спеціальності Вікторія Ісаєва Триразова Чемпіонка Європи З Грепплінгу!
Для більшості здобувачів вищої освіти, після складання літньої заліково-екзаменаційної сесії, настає період відпочинку та канікул. Проте зовсім інші завдання стоять перед здобувачами вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Тренувальний та змагальний процес в спорті майже не припиняється, а продовжується, не дивлячись на літній період.
Детальніше...Участь Співробітників Наукової Бібліотеки ХДАЕУ В Наукових Програмах
Співробітники Наукової бібліотеки ХДАЕУ, в.о. директора НБ ХДАЕУ Світлана ЛЮБИМЕНКО та заввідділом Оксана ТОКОВИЛО прийняли участь в експертній дискусії «Доброчесність і наукова комунікація в цифрову епоху».
Детальніше...Засідання Вченої ради
26 червня 2025 року відбулося чергове засідання Вченої ради, яке стало майданчиком для ухвалення важливих рішень щодо освітньої, наукової та організаційної діяльності університету.
Детальніше...Захист, що наближає до мрії: здобувачі спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа стали бакалаврами!
Червень став місяцем завершення важливого етапу в житті здобувачів спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа. Вони пройшли непростий, але надзвичайно важливий шлях:
Детальніше...Формування наукового потенціалу: на економічному факультеті відбувся міжкафедральний науковий семінар із звітування аспірантів
У Херсонському державному аграрно-економічному університеті на економічному факультеті відбувся міжкафедральний науковий семінар, присвячений звітуванню здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти – доктор філософії – щодо виконання ними індивідуального плану підготовки за освітньою та науковою траєкторією.
Детальніше...XI Міжнародний симпозіум з поточних розвитків у науці, технологіях та соціальних науках
26 червня 2025 року в.о. директора Наукової бібліотеки Херсонського державного аграрно-економічного університету Світлана Любименко взяла участь у 11-му Міжнародному симпозіумі з поточних розвитків у науці, технологіях та соціальних науках, що відбувся в м. Анкара, Туреччина.
Детальніше...З Днем Конституції!
28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 29 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави, де закріплені одвічні фундаментальні цінності українців. Це свобода, справедливість, гідність, демократія, правова держава та мир.
Детальніше...Конституція - фундамент нашої держави
День Конституції України - це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: “Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом - Днем Конституції України”.
Детальніше...
Досвід здорових спільнот: зустріч для натхнення і дії
25 червня Наукова бібліотека ХДАЕУ долучається до обговорення успішних практик формування здорових спільнот у межах проєкту «Здорові бібліотеки». Ця ініціатива реалізується Благодійним фондом «Бібліотечна країна» в партнерстві з українсько-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я».
Детальніше...Високий Політ Науки! ХДАЕУ – Лідер Півдня!
19 червня 2025 року Міністерство освіти і науки України організували заході, присвяченому презентації результатів державної атестації ЗВО і НУ України у частині провадження наукової (науково-технічної) діяльності за науковими напрямами «Суспільний» та «Аграрно-ветеринарний та старту конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2026 році за рахунок коштів державного бюджету.
Детальніше...Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету
Шановні друзі!
Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.
Студентам, що навчаються на умовах контракту!
До уваги авторів
Подати матеріал для сайту
Дистанційне навчання на кафедрі менеджменту організацій
Менеджери завжди мають бути попереду. Повинні вміти і сказати, і себе показати, і нікого не образити, і бути порядними, професійними, чесними, справедливими, і ще багато-багато чого. Навчити цьому – завдання непросте. Тому викладачам, які здійснюють викладання навчальних дисциплін освітньої програми «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент», потрібно постійно удосконалювати свої вміння, у тому числі - й у сфері застосування інноваційних технологій. В умовах пандемії, це завдання стало ще більш актуальним.
Наразі, з активним впровадженням в освітній процес дистанційного навчання, стало зрозуміло, що це не лише нові виклики для здобувачів вищої освіти та їхніх викладачів, а ще й нові можливості. У цьому ми переконуємося щодня: онлайн-конференції, заняття в Zооm, онлайн-конкурси. Навіть проведення дискусій в групах студентів, які виникають спонтанно в ході виконання ними самостійної роботи. А потім, після виконаної роботи, резюме від викладача: «Бути менеджером нелегко, але надзвичайно цікаво! Ми разом пройшли лише малесенький шматочок шляху до того ідеалу, яким має бути менеджер, але я бачу, що у вас все виходить! Нам усім - викладачам і здобувачам потрібно триматися разом. Команда - це успіх!!! А щоб бути командою потрібно разом працювати: навчання, наукові конференції, тези, статті, гурток, творчі конкурси і багато чого цікавого! Я в вас вірю - ви сьогоднішні кращі, ніж ви вчорашні! Розвивайтеся і радійте життю і юності попри все!))).
Звичайно, здобувачам доводиться багато працювати над складним навчальним матеріалом. І щоб це навчання було в задоволення, викладачі кафедри менеджменту організацій урізноманітнюють методи та форми викладання. Так, надзвичайно цікавими стали для здобувачів, що навчаються на першому курсі економічного факультету за освітньою програмою «Менеджмент», практичні заняття з навчальної дисципліни «Професійна етика та діловий протокол», які містять відеозавдання. Серед них усім найбільше запам’яталися завдання, пов’язані з аналізом власної паравербальної поведінки (із залученням до їх виконання близьких людей, які таким чином карантинний час теж проводили з користю) та формуванням умінь застосовувати паравербальні засоби, що утворюються за допомогою голосу та інтонації, ґрунтуються на тональних і тембрових особливостях мови. Здобувачі вчилися за допомогою інтонаційних засобів передавати думки, почуття, настрій. З цією метою вони знімали і відправляли в групу Viber розповідь казки «Курочка-ряба» так, щоб це була «казка ні про що», казка-трагедія та казка-комедія (тут відзначилася Григорюк О.).
Також читали напам’ять уривок із поезії Т.Г. Шевченка (фото 2 - Лисак А., 3 – Поражинська Я., 4 – Хлюренко І., 5 – Сіренко Н.):
«Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізете на небо:
— І ми — не ми, і я — не я!
І все те бачив, і все знаю…».
Не менш цікаво проходять заняття з менеджменту на другому курсі. Складні теми емоційно розвантажуються творчими завданнями, серед яких – міні-конкурс «Менеджмент починається з дитинства». На цей конкурс було представлено дитячі вірші, перероблені таким чином, щоб в них було акцентовано увагу на функціях, методах управління. Безперечними переможцями стали Матвєєва Ніна та Махлай Анастасія.
Напрацювання Насті:
«Я лисичка, я сестричка, не сиджу без діла,
Я гусятка пасла, полювать ходила.
А тепер у неділю треба відпочити,
Свою хатку гарнесенько треба покрасити.
А щоб краща була моя хата,
Підготовлю план роботи
Й піду працювати».
А один з віршів Ніни має навіть «карантинні» нотки:
«По дорозі йшов бичок,
Бачить - лізе їжачок,
Як лизнув його бичок -
Поколовся об бочок.
Їжачок сміється:
"То-то, не бери всього до рота".
"Як не брати, - плаче бик, -
до зарплати, може, й рік!"».
Крім того, серед студентів 1, 2, та 3 курсів, що здобувають вищу освіту за ОП «Менеджмент», проводився конкурс поезії, присв’ячений майбутній професії. Ось як гарно пише Дідик Оксана (3 курс):
«Моя робота – просто диво,
Мистецтво, імідж, інтелект.
Погодьтеся, звучить красиво
Французьке слово «менеджмент»».
Дідик Юрій (3 курс) дає настанову:
«Менеджере! Творчим будь!
Успіх твій – це здатність керувати.
Та настанови Друкера ти не забудь,
Як ефективним стати!».
А ось Григорюк Олександра (1 курс) підготувала на конкурс гумореску про діда Панька, який, не маючи відповідної освіти, відкрив фірму і оголосив себе так:
«Відтепер я дистриб’ютер,
Менеджер і брокер.
Взяв кредит, придбав комп’ютер,
Та й офіс нівроку».
Чим це закінчилося? Фінал зрозумілий: фірма Панька збанкрутувала, а автор гуморески стала переможцем конкурсу у номінації «Краща гумореска про менеджмент та бізнес».
У номінації «Краще відео декламування віршів про менеджмент» перемогу здобула Поражинська Яна (1 курс).
Отже, дистанційна освіта – це не бар’єр на шляху до омріяної професії. Це можливість продовжити роботу над формуванням загальних та професійних компетентностей в складні часи карантину. А ще можливості: виховувати в собі самостійність, вчитися грамотно і лаконічно висловлювати думки, аналізувати помилки, працювати з камерою, використовувати новітні інформаційно-комунікаційні технології та ін.
Автор: Осадчук Ірина Віталіївна (19.05.2020)